Microsite


Microsite zaměřená na tvorbu webových stránek Plzeň
Webdesign
Tvorba webových stránek, redakční systém

Microsite (někdy také minisite, ministránky, mikrostránky, weblet apod.) je označením pro speciální malý web, který slouží jako doplněk k hlavní webové prezentaci. Využívá se jako účinný marketingový nástroj. Cílem microsite (na rozdíl od širšího pojetí hlavních webových stránek) je její úzká specializace na požadovaný okruh informací, prezentaci nového produktu, soutěž apod. S Hlavním webem může být graficky propojena, ale ne vždy je to nutným předpokladem a záměrem. Hlavní stránka microsite má většinou vlastní doménu.

Důležitý je originální a kvalitní obsah a správné SEO (optimalizace pro vyhledávače), zejména optimalizace na konkrétní klíčové slovo či slovní spojení. Dobře vytvořená microsite by měla, díky své úzké specializaci na dané téma, získat dobré hodnocení od vyhledávačů, čímž se zlepší i pozice hlavní webové prezentace, na kterou je z microsite odkazováno.

Cíle microsite:

  • Microsite Vám pomůže v propagaci a vyvolání zájmu o nový produkt a odliší ho tak od řady stávajících, mezi kterými by se na Vašem hlavním webu ztrácel.
  • Pomocí microsite můžete uspořádat soutěž, speciální akci nebo událost propagující Vaše podnikání či produkt. Využijte období Vánoc, Valentýn, Velikonoce apod.
  • Microsite může sloužit pro zodpovídání dotazů souvisejících s Vaším podnikáním, výrobky, neboť podobná diskuze se nemusí hodit na hlavní webovou prezentaci.
  • Microsite můžete spojit s interaktivní hrou tématicky sdruženou s Vaším podnikáním, produktem a přilákat značné množství návštěvníků.
  • Microsite Vám pomůže zvýšit povědomí o Vašem podnikání či produktu.


Pinterest