Facebook Pinterest Behance Twitter

Redakční systém


Tvorba webových stránek, redakční systém
Tvorba webových stránek penzionu, redakční systém
Tvorba webových stránek, redakční systém

Redakční systém, neboli CMS (Content Management System = Systém pro správu obsahu) je prostředí, které Vám umožní editovat obsah Vašich webových stránek bez znalostí webových technologií. 

Proč náš redakční systém?

Náš redakční systém je naprogramován na míru zákazníkovo přáním za použití programovacího jazyku PHP a využívá databázový systém MySQL. Systém je modulární a umožňuje v případě potřeby jednoduše doplnit či upravit jakoukoliv funkci. Administrace probíhá přes webové prostředí. K úpravě textového obsahu je využit profesionální WYSIWYG editor, který je velmi podobný prostředí MS Office Word a zajišťuje tak jednoduché formátování textů, vkládání doprovodných obrázků či youtube videí apod. Redakční systém Vám umožní spravovat soubory na webu či pracovat s galerií s fotografiemi či obrázky.

Proč neinstalujeme open source redakční systém?

Na trhu nalezneme hned několik open source redakčních systémů. Open source je počítačový software s otevřeným zdrojovým kódem, který je legálně dostupný a je možné ho při dodržení jistých podmínek využívat či upravovat. Nevýhodou takových systémů je jejich nadměrná obsahová náplň a přehlcení funkcemi, které nejsou zapotřebí, mnohdy znepříjemňují uživatelům orientaci v systému a zbytečně server zatěžují. Na druhou stranu můžou některé potřebné funkce scházet, což někdy vyřeší instalace tzv. pluginu (zásuvný modul pro rozšíření funkčnosti systému), jindy je však nezbytné funkci doprogramovat, což je v přehlcených systémech obtížnější a časově náročnější než se může zdát. Paradoxně největší nevýhodu open source systémů nacházíme v jejich univerzálnosti. Při tvorbě nových webových stránek se snažíme být co nejvíce kreativní a splnit požadavky zákazníků, které bývají často velmi individuální a je zapotřebí redakční systém vytvořit na míru přesně dle zákazníkových představ a s vědomím, že vše bude fungovat přesně tak, jak je zapotřebí.Pinterest